Mala raziskovalno gibalna pot 4.k je nastala v šolskem letu 2020/21.

Učenci 4. razreda Podružnice Kotlje so skozi vso šolsko leto raziskovali poti in prostore, kjer je hodil, se zadrževal in se igral mladi Lovro Kuhar – Prežihov Voranc. Mogoče so ga prav ti prostori kasneje navdahnili za njegove zgodbe. Ob tem je skupaj z umetniki in učiteljicama nastala sprehajalna pot, ki preko literature, gibanja in spoznavanja okolja, predstavlja naš pogled na naš kraj in pisatelja Prežihovega Voranca.

Zemljevid kaže pot, kjer lahko na posameznih točkah preko različnih nalog spoznavate Kotlje, Prežiha in se preizkusite v različnih fizičnih aktivnosti, ki jih ponujajo narava, relief in drugi predmeti.

Otroci so bili ves čas aktivni, vmes so opravljali zabavne naloge in spoznavali naravno in kulturno dediščino Kotelj. Raziskovanje Vorančeve poti smo posvetili 130. obletnici rojstva našega pisatelja Prežihovega Voranca.

POSTOJANKE

image.png