V torek, 9. 11. 2021, je na šoli potekalo tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki se ga je udeležilo 62 učencev, osvojili so 27 bronastih priznanj. Dobitniki le-teh so:

• v 4. razredu: Julija Hudopisk, Lana Gradišnik, Anže Vrčkovnik, Marisa Adam in Mojca Valentar;
  • v 5. razredu: Lena Jevšnikar, Ema Kovač, Isabella Kren, Inti Kerbev in Mike Kivač;
  • v 6. razredu: Lana Plevnik, Matevž Dretnik, Ema Šuštar, Tonja Hudopisk in Žan Sfaxi;
  • najboljše spise v 7. razredu so napisale Neža Poberžnik, Anja Kordež in Mia Kaiser Čebulj;
  • med osmošolci pa Iza Erjavec, Leja Perenda, Nana Bobek in Tinkara Potočnik ter
  • Ajda Kotnik v 9. razredu.

Tekmovali so tudi učenci četrtih razredov na podružnici v Kotljah. Najbolje so se odrezale Atena Pavlinič, Neža Grubelnik, Hana Valcl in Julija Rožen.

Na nadaljnje tekmovanje, ki bo 9. decembra, so se uvrstile Iza Erjavec, Leja Perenda in Ajda Kotnik. Vsem trem želim tudi na naslednjih stopnjah tekmovanja veliko ustvarjalnega navdiha.

Tina Čapelnik, predsednica ŠTK