Danes smo na naši šoli gostili učence iz Velikovca, ki smo jim v uvodnem delu srečanja pripravili pester kulturni program (zavrteli smo jim film o naši šoli, se jim predstavili s folklorno skupino in baletnima točkama ter z glasbeno-gledališko igrico Čebelica leti po pomoč). Dopoldansko druženje smo nadaljevali v Koroški galeriji likovnih umetnikov v Slovenj Gradcu, kjer smo uživali v likovni delavnici in vodenem ogledu po galeriji. Sprehodili smo se tudi po samem mestu, naše srečanje smo zaključili na Ravnah z ogledom forma viv. Srečanje je pripomoglo, da so učenci spletli nove prijateljske vezi s sovrstniki iz sosednje Avstrije, zato že nestrpno čakamo na ponovno snidenje v Velikovcu (fotografije).