Učenci 3.k OŠ Kotlje smo v mesecu marcu pri spoznavanju okolja obravnavali učno temo Dediščina. Najprej smo z babicami in dedki opravili intervju o preteklosti naše šole in našega kraja. Izvedeli smo veliko novega. Obiskali smo kulturne ustanove ter likovno, literarno in glasbeno ustvarjali. Učenci smo bili nad tem navdušeni, saj smo se veliko naučili. O tem smo se pogovarjali tudi pri slovenščini. Brali smo knjigo Solzice, v kateri pisatelj Prežihov Voranc opisuje življenje in delo ljudi v Kotljah. Sošolka Naja nam je predstavila knjigo Lesene cokle, ki jo je napisala v koroškem narečju njena babica Bojana Verdinek. Ob branju v koroškem narečju smo se zelo zabavali. Pri LUM smo izdelali pravo maketo Kotelj in narisali naše Kotlje. Pri risanju smo poudarili od kod ime kraja Kotlje. Na koncu smo zaplesali več ljudskih plesov in se naučili zaplesati pravo kotuljsko polko.

Otroci se močno zavedamo pomena ohranjanja kulturne dediščine in spoštovanja dela naših babic in dedkov. Naš namen je, da bi ljudi ozavestili, da današnji razvoj ne bi nastal brez dela naših prednikov. Poskrbimo torej za ohranjanje kulturne in naravne dediščine.

Utrinke pa si poglejte v prispevku.

Fotogalerija Kotlje

Zapisala razredničarka Vanja Kačič