V torek, 4. 10. 2016, so si otroci vrtca Ajda in prvošolci OŠ Koroški jeklarji ogledali gledališko igro, v kateri  nastopa Damjan Šebjan, samostojni gluhi kulturni ustvarjalec in igralec. V igri z naslovom Abeceda so otroci spoznali pantomimo, ki je bila prilagojena njihovi razvojni stopnji, da so jo lahko povsem razumeli. Otroci so z aktivnim sodelovanjem pridobili pozitivno izkušnjo in stik z gluhimi ter s slovenskim znakovnim jezikom.

Gledališka predstava je bila iskriva, vesela, šaljiva in poučna. Otroci so ob predstavi zelo uživali, ker so sodelovali in pomagali pri razvrščanju stvari med živali, rastline in predmete. Med igro je otroke usmerjala tudi tolmačica, da so lahko z rokami pokazali različne znake.

Kako so se imeli, si oglejte na fotografijah.

Jožica Podvratnik